Anasayfa > Genel > İzmir genital estetik
07 Mayıs 2021
46 okunma
0
İzmir genital estetik

İzmir genital estetik

Genital estetik

Genital bölge estetiği son dönemlerde kadınların en sık yaptırdığı ameliyatların başında gelmektedir.

Burada önemli olan kişinin güzellik algısı ve kendi görüntüsüyle ne kadar barışık olduğudur. Kesinlikle altını çizmekte fayda var ki her konuda olduğu gibi bu durumda da güzellik görece olarak değişmektedir. Dolayısıyla görüntü kişi için problem yaratmıyor ise labiumların (genitalde küçük dudak kısımları) eşit büyüklükte olması, büyüklükleri yada rengi ancak kişinin kendisi normal yada anormaldir. Tek tip güzellik algısı yaratılmaya çalışılmasını doğru bulmuyorum.

Hastalarımızın, şekil bozukluğu yada istediği şekle sahip olmak için yaptığımız estetik ameliyatlar harici tamamen fonksiyonel sebeplerle de ameliyat yapabiliyoruz.

Vajina Daraltma

Kişilerin yaşla birlikte tüm dokularında olduğu gibi kollajen dokusunun eksilmesi vajinada bollaşmaya sebep olabilmektedir. Bu durum özellikle normal doğumda yanlış ıkınmış, iri bebek doğum öyküsü olan kadınlarda daha sık karşımıza çıkmaktadır. Ancak elbet şart değil kişinin yaşa bağlı deformasyon hissetmesi de mümkündür.

Burada esas olan cinsel ilişki sırasında partnerleri karşılıklı olarak rahatsız edebilen hissedememe veya ilişki esnasında vajinadan istemsiz gaz çıkarma problemidir. Bu durum karşılıklı olarak rahatsızlık verebilmekte ve kişilerin cinselliğe olan isteğini azaltmaktadır.

Vajinal genişlemeye çoğu zaman idrar kaçırma, idrarını tam boşaltamama gibi durmalarda eşlik edebilir. Böyle durumlarda kombine ameliyatlarla hem idrar kaçırma hem vajina daraltma eş zamanlı yapılabilmektedir.

Cinsel ilişki açısından en önemli olan kısım vajina girişinin ilk 5cm’lik kısmıdır. Vajina mukozasının alt tabakasındaki bağ dokusunda yer yer kopma ve incelmeler gevşemeye sebep olur. Cerrahi daraltma ile onarım sonuçları yüz güldürücüdür.

Cerrahi sonrası ameliyatın  durumuna bağlı olarak aynı gün taburculuk veya bir gün hastanede müşahede gerekebilmektedir. Cerrahi sonrası dikkat edilmesi gerekenler hekiminizin verdiği tedaviyi uygulamak ve 6 hafta süreyle cinsel ilişkiye girilmemesidir.

Ancak genişleme yanı sıra vajina istemsiz gaz kaçırmada var ise o zaman vajinanın daha gerideki kısımları da deforme olmuş demektir. Bu noktalara cerrahi uygulamak ise vajinada kısalmaya sebep olur, dolayısıyla yapılacak ek işlem lazerle vajinal daraltma işlemidir.

Lazerle vajinal daraltma yada gençleştirme işleminde tüm vajen dokusuna lazerle milimetrik atışlar yapılarak kollajen yapımı uyarılmaktadır. Lazer vajinoplasti işlemi aynı zamanda hafif düzeyli, başlangıç aşamasındaki idrar kaçırma problemini de çözebilmektedir. Estetik ve fonksiyonel sebeplerin haricinde anestezi veya cerrahiyi tolere edemeyecek ek rahatsızlıkları olan hastalarda da bize çözüm olmaktadır.

Lazer vajinoplasti belirttiğim üzere ağrısız, anesteziye ihtiyaç duyulmadan yapılmaktadır. İşlem yaklaşık 15-20 dakikanızı alır ve sonrasında özel bir dinlenme gerektirmez günlük hayatınıza devama olanak sağlar. Tek dikkat edilmesi gereken 3 gün havuz-deniz-duş almamak ve 1 hafta cinsel ilişkiye  girmemek olacaktır. Hastanın ihtiyacına göre yaklaşık 1 ay ara ile yapılan 2 yada 3 seans ile beklenilen sonuç alınmaktadır.

LABİOPLASTİ

Labioplasti ,iç dudak küçültme ameliyatıdır. Zaman zaman dudak kısımları arasındaki belirgin boyut farkı, dudak kısımlarının ilişkiye engel olacak boyutta olması,ilişkide takılması ve ağrıya sebep olması veya dar kıyafetlerde, mayoyla çok belirgin olup  rahatsızlık vermesi, vajenin hava almasına engel olarak sık tekrarlayan enfeksiyon yaşatması gibi sebeplerle küçültme ameliyatlarını yapabilmekteyiz.

Labioplasti ameliyatı için pek çok teknik mevcuttur .En sık kullanılan teknikler parsiyel rezeksiyon ve wedge (kama ) rezeksiyondur.

Parsiyel rezeksiyonda fazla olarak tespit edilen dokunun çıkartılması yapılır.

Kama rezeksiyonda ise dokudan kama şeklinde doku çıkartılır ve uç uca birleştirilir.

Seçilecek ameliyat tekniği kişinin beklentisine ve dokusuna uygun yapılır.

İşlem çoğunlukla sedasyonla anestezi şeklinde gerçekleştirilir. Sonrasında hastanede yatış gerekmemektedir.

Ameliyat sonrası düzenlenen tedavinin uygulanması, ilişkiden 6 hafta süreyle uzak olunması,pansumanlara özen gösterilmesi iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

Labioplasti ameliyatı hastanede yatış gerektirmediği için şehirdışından gelecek hastalarımız aynı gün içinde geri dönebilmektedir.

BİR YORUM YAZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

Sohbeti Başlat
Op. Dr. Feyza Ağaca Güler - Hizmetlerimiz hakkında bilgi ve fiyat almak için yazabilirsiniz.